Dechové techniky pro redukci úzkosti a stresu

V současné době referuje mnoho psychologů o nárůstu úzkostných poruchu u svých klientů o 20-30%.  Někdy je vhodná léčba psychofarmaky. Ale pro ty z Vás, kdo preferujete jinou variantu, existuje poměrně snadné řešení, které dle našich osobních zkušeností opravdu funguje. Je jednoduché a nenáročné na prostor. Časově zabere cca. 10 min denně.  

Mluvíme zde o jógových  

DECHOVÝCH TECHNIKÁCH.

Ideální je, pokud praktikujete dechové cvičení pravidelně (denně), ale pokud necvičíte a nastane akutní krize, dechové techniky Vám okamžitě uleví také.
Psycholožka Eva Růžičková ve svém článku (zdroj:   https://psychologickapece.cz/blog/dech-a-emoce/  ) uvádí, že vědomou prací s dechem přímo ovlivníte svou často hyperaktivní mysl, emoce a zároveň rozšíříte kapacitu plic. Jste pak schopnější prožívat situace teď a tady, Vaše mysl neulpívá v minulosti a nepřemítá s úzkostí o budoucnosti.  Správný dech a okysličení tkání Vás aktivizuje, povznáší a posiluje. Pravidelné, hluboké a pomalé dýchání vede ke zklidnění a stabilizaci mysli, vytváří správné dechové stereotypy a snižuje stres i úzkost.

Eva Růžičková je kmenovou psycholožkou MS centra FN Motol a nyní nabízí 2 on-line kurzy zabývající se právě tématikou snižování stresu a úzkostí pomocí dechu.

Rádi bychom Vás na tyto kurzy pozvali.
Videokurz VĚDOMÝ DECH je k dostání na serveru www.naucmese.cz

nebo na těchto odkazech:
https://www.naucmese.cz/kurz/video-vedomy-dech-zbav-se-stresu-a-uzkosti
https://psychologickapece.cz/nezarazene/kurz-zastav-stres-uzkost-i-paniku-pomoci-dechu-2/

Vyzkoušejte správné dýchání také a uvidíte, že Vám bude lépe.